ÇAĞRI MERKEZİMİZ 444 22 76
KURULUM ÖNCESİ AKTİF VİRÜS PROGRAMINIZI DEVRE DIŞI BIRAKINIZ.
İŞLETİM SİSTEMİNİZE GÖRE AŞAĞIDAKİ PROGRAMLARINI YÜKLEYİNİZ.
(Bilgisayar'ıma sağ tıklayıp özellikler butonuna basınız. Açılan ekranda Sistem Türü olarak 32bit veya 64 bit yazacaktır)
YÜKLEYECEĞİNİZ PROGRAMLAR 64bit 1 - PALMA 64bit 2 - ACS 64bit Java 8.121 4 - UYAP Döküman Editörü 5 - Teamviewer
YÜKLEYECEĞİNİZ PROGRAMLAR 32bit 1 - PALMA 32bit 2 - ACS 32bit Java 8.121 4 - UYAP Döküman Editörü 5 - Teamviewer

  • 1. ADIM PALMA KURULUMU
  • 2. ADIM AKTİVASYON İŞLEMİ
  • 3. ADIM JAVA KURULUMU
  • 4. ADIM UYAP EDİTÖR PROGRAMININ YÜKLENMESİ

BİLGİSAYARINIZA İNDİRMİŞ OLDUĞUNUZ PALMA PROGRAMINI ÇİFT TIKLAYARAK ÇALIŞTIRINIZ.

Framework 4.5 i yüklemek için tıklayınız
Framework 4 Full yüklemek için tıklayınız
Visual C++ 2010 Redistributable Package yüklemek için tıklayınız
"Palma Kurulum Sihirbazı"nı çalıştırılmasının ardından ilk açılış ekranı gelir. Bu ekranda "İleri" butonuna basarak kuruluma başlayınız.

Palma Kurulumu 1

Bu ekranda uygulamanın sabit diskiniz üzerinde kurulacağı dizin sorulmaktadır. Eğer uygulamayı standart dizin dışında başka bir yere kurmak istiyorsanız gerekli değişikliği bu ekranda yapabilirsiniz. Standart kuruluma devam etmek için "İleri" butonuna basınız.

Palma Kurulumu 3

Sonraki adımda bilgisayarınızın "Başlat" menüsünde hangi isimle bulunacağı sorulmaktadır. Eğer uygulamayı standart dizin dışında başka bir yere kurmak istiyorsanız gerekli değişikliği bu ekranda yapabilirsiniz. Standart kuruluma devam etmek için "İleri" butonuna basınız.

Bu ekranda kurulum adımlarına vermiş olduğunuz cevaplar doğrultusunda Palma nasıl bir yapılandırma ile kurulacağını size sunmaktadır. Kurulum işlemini yapmak için "Kur" butonuna basınız.Kurulum işleminin tamamlanması için bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerekmektedir. Açık olan tüm uygulamalarınızı kapatarak bilgisayarınızı yeniden başlatınız.


Bilgisayar açıldıktan sonra aşağıdaki gibi bir uyarı gelecektir. Bu uyarı çıktığında her zaman Evet/Yes butonuna basınız.PALMA KURULUMU TAMAMLANDI. 2. ADIM AKTİVASYON İŞLEMİNE GEÇİNİZ.

TOKEN CİHAZINIZI BİLGİSAYARINIZ USB GİRİŞİNE TAKINIZ ve BİLGİSAYARINIZIN MASAÜSTÜNDE BULUNAN PALMA SİMGESİNE ÇİFT TIKLAYINIZ.

Menüden Kart İşlemleri -> Aktivasyon seçeneği seçilir.

Eğer yukarıdaki resimdeki hatayı alırsanız buraya tıklayarak DLL dosyasını bilgisayarınızın masaüstüne indiriniz. Bu DLL dosyasını kopyalayın ve;
Bilgisayar'ıma tıklayın.
C sürücüsüne tıklayın.
Windows klasörüne tıklayın.
klasörüne tıklayın. Bu klasörün içinde boşluk alana mouse ile sağ tıklayıp yapıştır butonuna basınız.
Eğer aşağıdaki uyarıyı alırsanızDosyayı değiştir butonuna tıklayınız.

Açılan ekranda SMS kısmında "Gönder" butonuna basılarak aktivasyon kodu talebinde bulunulur. Aktivasyon kodu başvuru sırasında girilen cep telefonu numarasına otomatik olarak gönderilecektir.Aktivasyon kodunu ilgili Alana giriniz. Doğru aktivasyon kodunu girmiş iseniz "PIN Değiştirme" bölümü aktif hale gelecektir.


Yeni PIN’inizi belirleyerek ilgili alanlara giriniz ve "Değiştir" butonuna basınız.
PIN başarıyla değiştirildiğinde aşağıdaki bilgi mesajı görüntülenecektir.AKTİVASYON İŞLEMİ TAMAMLANDI. 3. ADIM JAVA KURULUMU MENÜSÜNE GEÇİNİZ.

Bilgisayarınızda Java'nın 7 Update 5 üzerinde sürümü/sürümleri yüklü ise tamamını Denetim Masası -> Program Ekle/Kaldır bölümünden kaldırınız.
İndirmiş olduğunuz Java programını/programlarını bilgisayarınıza kurunuz.
JAVA PROGRAMLARINI YÜKLEDİKTEN SONRA 4. ADIM UYAP EDİTÖR PROGRAMININ YÜKLENMESİNE GEÇİNİZ.

64 bit İşletim Sistemlerinde UYAP Editörü için Javanın Çalıştırılması Bilgisayarım –> Yerel Disk C –> Program Dosyaları (x86) –> Java –> jre6 -> bin klasörüne girilir ve sağ tıklanarak dizin kopyalanır.Aşağıdaki işlemler Java 6 Update 37 için uygulanmalıdır.
Masaüstünden Bilgisayara sağ tıklayarak özelliklerden Gelişmiş Sistem Ayarları – Gelişmiş - Ortam Değişkenleri – Path - Düzenle butonuna basılarak Değişken Değerinin en başına gelinir. Kopyalanan dizin yapıştırılır. Yapıştırılan dizinin sonuna ("bin" den sonra) noktalı virgül konulur, tamam diyerek ekrandan çıkılır.Dökümanın İmzalanması Kelime işlemcide "Araçlar" "İmza Kütüphanesi" bölümünden firmadan alınan ilgili kartın ilgili kütüphanesi seçilir ve şifre girilerek döküman imzalanır.İmza Geçerliliği Kontrolünün Yapılması Kelime İşlemcide "Araçlar" "İmzalar" bölümünden dökümanda bulunan imzalar ve imzanın geçerliliği kontrol edilir.
BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI | e-imza@barobirlik.org.tr